Veri Merkezi Hizmetleri

Verileriniz ve Verimliliğiniz İşNet Veri Hizmetleri’yle Emin Ellerde...
Her geçen gün inanılmaz bir hızla artış gösteren, tüm kurum ve şirketlerin en önemli varlığı olan ‘veri’lerin yönetilmesi, saklanması, yedeklenmesi, paylaşımı, bir felaket durumunda geri kazanılması iş hayatında artık çok daha kritik bir rol oynuyor.

Buna bağlı olarak tüm verilerin yönetildiği ve saklandığı ‘veri merkezleri’ ise, kurumların yaşamını devam ettirmesi için hayati öneme sahip yapılar olarak dikkat çekiyor.

Çünkü kurumların rekabet ortamında yaşamını devam ettirmesi için en çok ihtiyaç duyduğu varlık olan bilgi, veri merkezi tarafından işleniyor, yedeklenip saklanıyor. Müşterilere verilen hizmetin kesintisiz olarak sağlanmasından; üretim ve servislerin sürekliliğine kadar birçok süreç, veri merkezleri tarafından yönetiliyor.

Yapılan araştırmalar, şirketlerin veri merkezlerine olan ihtiyaçlarının bundan sonraki dönemde çok daha fazla olacağını işaret ediyor. Kurum ve şirketlerin işleyişinde hayati bir öneme sahip olan veri merkezlerinin işletmesi ve bakımı ise bu alanda ciddi bir uzmanlık, bilgi birikimi, deneyim ve gelişmiş teknoloji gerektiriyor.

İşNet, sunduğu Veri Merkezi Hizmetleri’yle sahip olunan verinin gerçek değerini bulmasını ve veri merkezi bakım ve işletme giderlerinden büyük oranda tasarruf edilmesini sağlıyor.

Microsoft

Mars

109.00 TL Yıllık


100 MB Web Alanı

5 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi / 500 MB

3 Adet Alt Alan Adı

1 Adet MySql


Detaylar

Linux

Mars

109.00 TL Yıllık


600 MB Web + E-posta

5 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi

3 Adet Alt Alan Adı

1 Adet MySql


Detaylar

Microsoft

Venüs

219.00 TL Yıllık


500 MB Web Alanı

10 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi / 1 GB

10 Adet Alt Alan Adı

3 Adet MySql


Detaylar

Linux

Venüs

219.00 TL Yıllık


2 GB Web + E-posta

10 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi

10 Adet Alt Alan Adı

3 Adet MySql


Detaylar

Microsoft

Uranüs

349.00 TL Yıllık


1 GB Web Alanı

20 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi / 2 GB

20 Adet Alt Alan Adı

6 Adet MySql


Detaylar

Linux

Uranüs

349.00 TL Yıllık


3 GB Web + E-posta

20 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi

20 Adet Alt Alan Adı

6 Adet MySql


Detaylar

Microsoft

Satürn

549.00 TL Yıllık


2 GB Web Alanı

40 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi / 3 GB

Sınırsız Alt Alan Adı

Sınırsız MySql


Detaylar

Linux

Satürn

549.00 TL Yıllık


5 GB Web + E-posta

40 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi

Sınırsız Alt Alan Adı

Sınırsız MySql


Detaylar

Microsoft

Jüpiter

949.00 TL Yıllık


4 GB Web Alanı

100 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi / 6 GB

Sınırsız Alt Alan Adı

Sınırsız MySql


Detaylar

Linux

Jüpiter

949.00 TL Yıllık


10 GB Web + E-posta

100 GB Trafik

Sınırsız E-posta Adedi

Sınırsız Alt Alan Adı

Sınırsız MySql


Detaylar

Ziyaretçilerinize İşNet Hosting Hizmeti’yle Kesintisiz Ulaşın
Her gün yüz milyonlarca internet kullanıcısının, milyarlarca site arasında dolaştığı küresel bir ekonomide, zaman ve mekan sınırı olmaksızın çalışmak günümüz iş dünyasında artık bir gereksinime dönüşmüş durumda. Buna bağlı olarak da ziyaretçilere performanslı bir deneyimden ödün vermeden sürekli hizmet sunmak da kurumlar için en öncelikli konular arasında bulunuyor.

İşNet Veri Merkezi kapsamında sunulan hosting hizmetiyle kullanıcılar, herhangi bir donanım yatırımı yapmaya gerek kalmadan yüksek performanslı, hızlı ve sürekli internet bağlantısına sahip sunucular üzerinden, kişisel ya da kurumsal web sitelerini güvenli olarak yayınlayabiliyorlar. Böylece , İşNet Veri Merkezi’nin güçlü ve güvenli altyapısı kullanılarak, web sitesi ziyaretçilerine kesintisiz hizmet sunulurken; iş sürekliliği de sağlanıyor.

Süreç Nasıl İşliyor?
Web sitesinin altyapısı ve uygulama içeriğine göre Windows ya da Linux tabanlı sistemler üzerinden hosting paketi seçenekleri bulunuyor.
 • Seçilen paket dahilinde hosting hesabı tanımlanıyor.
 • Alan adının hosting hesabına yönlendirilmesiyle de süreç tamamlanıyor.
İşNet Hosting Hizmetinden Kimler Yararlanmalı?
 • Web sitesi hizmeti için yeni teknolojilerle donatılmış, uluslararası standartlara uygun bir veri merkezine ihtiyaç duyan ve yatırım maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen,
 • Sunucularının destek ve güvenliğinin 7 gün 24 saat uzman bir ekip tarafından sağlanmasını talep eden,
 • Bakım ve işletme maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen
tüm kurumlar için İşNet Hosting Hizmetleri en ideal çözümdür.
İşNet Hosting Hizmetiyle Sunulan Avantajlar
 • Ağ donanımları ve hizmetlerinde sunulan yedekli altyapı ve , İşNet Veri Merkezi’nin (n+1), birebir yedekli enerji ve iklimlendirme yapısıyla hizmet sürekliliği garanti altına alınıyor.
 • İşNet Hosting Hizmeti, 7 gün 24 saat güvenlik ve birinci seviye destek personeliyle, İşNet’in kendi operasyonları için uyguladığı güvenlik ve destek seviyesinde veriliyor.
 • 7 gün 24 saat FTP protokolüyle sitesine erişim ve güncelleme sağlanıyor.
 • Kullanıcı dostu web sitesi yönetim arayüzünü (Plesk ve CPanel) kullanarak web sitesiyle ilgili e-posta ve FTP kullanıcı tanımlamaları, alt alan adı yönetimi, veritabanı oluşturma, web sitesi istatistiklerini görüntüleme ve daha birçok yönetimsel araç kolaylıkla kullanılabiliyor.
 • Web sitesinin kesinti süresi en aza indirilirken, erişilebilirlik ise artırılıyor.
 • Antivirüs ve antispam hizmetleri sayesinde web sitesi çok daha güvenli bir ortamda çalıştırılabiliyor.
 • Web sitesine dışarıdan gelecek saldırılara karşı ‘Paylaşımlı Güvenlik Duvarı’ hizmeti sunuluyor.
 • Kullanılan koruma sistemi sayesinde DDoS ve benzeri saldırılardan etkilenmeden hizmet devamlılığı sağlanıyor.

Karşılaştırma Tablosunu görmek için tıklayınız.
İşNet’in Bulut Bilişim Hizmeti’yle Gücünüze Güç Katın

Tüm BT çalışmalarının temelinde, kurumların teknoloji alanındaki ihtiyaçlarının en doğru şekilde karşılanarak; kendi işlerine odaklanabilmesine yardımcı olmak yatıyor.

İşte bu temel hedef kapsamında ortaya çıkan ve dünyada hızla yaygınlaşan Bulut Bilişim, büyük-küçük tüm kurumların herhangi bir BT yatırımı yapmadan teknoloji ihtiyaçlarını karşılayabilmesine olanak sağlayan en yeni ve pratik teknolojilerden biri olarak dikkat çekiyor.

Merkezi servis odaklı yaklaşımı ve sınırsız kaynak kullanımına izin veren esnek yapısıyla Bulut Bilişim, kurumların ihtiyaç duydukları hizmetleri diledikleri an ve ölçüde alabilmelerine de olanak sağlıyor.

Bulut bilişim hizmetlerinin ‘kullanıldığı kadar ödeme’ye olanak sağlayan yapısı; kurumların giderlerinden ciddi ölçülerde tasarruf edebilmesine yardımcı oluyor. Ayn zamanda bu teknolojinin servis odaklı yaklaşımıyla operasyonel maliyetler de ortadan kaldırırken; ölçeklenebilir özellikleriyle de iş sürekliliğini garanti altına alınıyor ve kaynakların daha verimli kullanılabilmesi sağlanıyor.

İşNet tarafından sunulan Bulut Bilişim Hizmeti’yle, müşteriler uygulamaları için ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve yazılımı İşNet Veri Merkezi’nden kiralayabiliyorlar. Böylece kaynak kullanımı daha hızlı ve esnek bir hale gelirken; BT tarafında harcanan zaman ve maliyetten çok ciddi oranlarda tasarruflar sağlanabiliyor.

İşNet Bulut Bilişim Hizmetiyle Sunulan Avantajlar
 • Kurumlar herhangi bir yatırım maliyetine gerek duymadan, ihtiyaçları kadar kaynağı İşNet’ten kiralayabiliyor.
 • Gereksinimle ilgili bir artışın söz konusu olması durumunda, gereken ek kaynak anında temin edilebiliyor. Hatta günlük, haftalık, aylık kiralama seçenekleri arasında tercihler de sunulabiliyor.
 • Tüm sistem bakımları İşNet tarafından yapılıyor, kurumların bakım için ayırdığı insan kaynağı ve mali kaynak ile zamandan tasarruf etmeleri sağlanıyor.
 • Kurumların operasyonel maliyetleri ciddi oranlarda azaltılıyor.İşNet Sunucu Barındırma Hizmeti’yle Operasyonel Maliyetler Ortadan Kalkıyor

Üzerinde kritik uygulamaları bulunduran sunucuların güvenli bir şekilde saklanması, kurumlara yer ve maliyetler anlamında ciddi yük getiriyor.

Oysa İşNet Sunucu Barındırma Hizmeti’yle kurumlar sunucularını ek bir kaynak harcamadan, uluslararası standartlara uygun bir veri merkezi altyapısında rahatlıkla barındırabiliyor.

Ayrıca İşNet Sunucu Barındırma Hizmeti’nin sunduğu yüksek hızlı ve güvenli internet erişimi sayesinde, bakım ve işletim maliyetlerinden de tasarruf ediliyor.

Barındırılan sunucuların destek ve güvenlik hizmetleri 7 gün 24 saat İşNet’in uzman ekipleri tarafından sağlanıyor.

Süreç Nasıl İşliyor?
İşNet Veri Merkezi’nde her bir müşterinin sunucusu için özel bir alan ayrılıyor.
 • Müşterilere sunucuları için istedikleri bant genişliğinde internet erişimi sağlanıyor.
 • Sunuculara internet ya da kiralık hatlar üzerinden güvenli bir şekilde erişim sunuluyor.

İşNet Sunucu Barındırma Hizmeti’yle Sunulan Avantajlar
İşNet Veri Merkezi’nde her bir müşterinin sunucusu için özel bir alan ayrılıyor.
 • Kurumlar altyapı, sistem odası yatırımı, bakım ve onarım masrafları gibi giderlerden tasarruf ediyor.
 • Ağ donanımları ve hizmetlerinde sunulan yedekli altyapı ve İşNet Veri Merkezi’nin (n+1), birebir yedekli enerji ve iklimlendirme yapısıyla hizmet sürekliliği garanti altına alınıyor.
 • 7 gün 24 saat güvenlik ve birinci seviye destek personeliyle, İşNet’in kendi operasyonları için uyguladığı güvenlik ve destek seviyesinde hizmet veriliyor.
 • Sunuculara özel IP tahsis ediliyor.
 • Sunuculardan kesintisiz hizmet alınırken; erişilebilirlik de artırılıyor.
 • Sunucular dışarıdan gelecek saldırılara karşı Paylaşımlı Güvenlik Duvarı hizmetiyle korunuyor.
 • Talep edildiğinde DDoS Atak Önleme ve Yönetilebilir Güvenlik Hizmetleri ile donanım ve uygulamalar koruma altına alınıyor.
 • İşNet Veri Merkezi’nde uygulanan yüksek güvenlik tedbirleri sayesinde tüm sunuculardaki bilgiler güvence altına alınıyor.


İşNet Yedekleme Hizmeti’yle, Endişeleriniz Tamamen Son Buluyor

Yıllarca çalışılarak edinilmiş bilgi ve verilerin en doğru, güvenli, aynı zamanda da pratik bir şekilde yedeklenmesi ve korunması; BT çalışmalarının en önemli konusu olarak gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Buna ek olarak, iş sürekliliğinin doğru bir yedekleme ile sağlanması da kurumların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

İşNet Veri Merkezi’nde sunulan yedekleme hizmeti, kurumların herhangi bir yatırım ve bakım maliyeti yapmasına gerek kalmadan, önemli verilerini güvenle saklayabilmelerine yardımcı oluyor.

Sunucular üzerinde çalışan uygulamaların verileri günlük, haftalık ve aylık periyodlarla, otomatik olarak yedekleniyor ve tüm bu işlemler sırasında sunucu performansı etkilenmiyor.

Süreç Nasıl İşliyor?
İşNet Veri Merkezi’nde barındırılan sunucu ya da kiralık sunucular üzerindeki verilerin boyutu ve istenilen yedekleme aralıkları belirlenebiliyor.

Yedekleme işlemi yapılırken sunucu üzerine herhangi bir ek yazılım kurulmasına gerek duyulmuyor. Böylece sunucu performansında kayıplar yaşanmıyor. Müşteriler diledikleri an sunucularına geri yükleme talebinde bulunabiliyor.İşNet Yedekleme Hizmeti’nin Kurumlara Getirileri
İşNet Veri Merkezi’nde her bir müşterinin sunucusu için özel bir alan ayrılıyor.
 • Veri yedekleri güvenli ve profesyonel ortamda saklanıyor.
 • Veri yedekleme işlemleri için sistem kaynağından tasarruf ediliyor.
 • Bakım ve işletme maliyetlerinden tasarruf sağlanıyor.

İşNet Yedekleme Hizmeti’yle Sunulan Avantajlar
 • Veri saklama maliyetleri en alt seviyeye indirilebiliyor.
 • Veri yedekleme için sunucu kapasitesi ayırma zorunluluğu ortadan kalkıyor; böylece diğer uygulamalara daha çok kaynak ayırabilmek mümkün hale geliyor.
 • Ağ donanımları ve hizmetlerinde yedeklilik ve hizmet sürekliliği, İşNet Veri Merkezi’nin (n+1) birebir yedekli enerji ve iklimlendirme yapısıyla garanti altına alınıyor.
 • 7 gün 24 saat güvenlik ve birinci seviye destek personeliyle, İşNet’in kendi operasyonları için uyguladığı güvenlik ve destek seviyesinde hizmet veriliyor.
 • İşNet Veri Merkezi’nde uygulanan yüksek güvenlik tedbirleri sayesinde tüm sunuculardaki bilgiler güvence altına alınıyor.
 • Kullanıcılar İşNet uzman ekibinin bilgi ve birikiminden yararlanıyor.Sözleşmenizde aksi kararlaştırılmadıkça yazılı olarak bildirmek şartı ile her zaman sona erdirilebilir. Fesih talebine ilişkin bildirimin yapıldığı andan itibaren yirmi dört saat içinde aboneye sunulan HİZMET kısıtlanır ya da durdurulur. Fesih talebinin yapıldığı andan itibaren yedi gün içinde de fesih işlemi gerçekleştirilir.